وقت سفارت کانادا – گرفتن وقت فوری سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

سفر به کانادا، گزینه ای پرطرفدار در بین گردشگران دنیا و ایران بشمار می رود. اما علاوه بر گردشگران، عده ای زیادی نیز برای زندگی در خارج از کشور خود، کانادا را انتخاب می کنند. در واقع کانادا مقصد بسیاری از افراد است که به قصد تفریح، تحصیل، کار کردن، یافتن امنیت اجتماعی و… تصمیم به خروج از کشور محل اقامت خود می گیرند. اما صرفنظر از قصد و هدف از سفر به کانادا، عبور از مرزهای کانادا بدون اخذ ویزای کانادا و قبل از آن وقت سفارت و گرفتن وقت سفارت کانادا ممکن نیست.

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

بنابراین برای ورود به کانادا مستلزم اخذ ویزای کانادا هستیم. دریافت ویزای کانادا، روال معینی دارد و از چند مرحله مختلف تشکیل شده است. اگر شما قبلاً به این کشور پهناور و مرفه آمریکایی سفر کرده باشید پس حتماً با فرآیند اخذ ویزای کانادا آشنا هستید اما اگر قرار است که برای اولین بار راهی کانادا شوید پس لازم است که اطلاعات کاملی در رابطه با فرآیند اخذ ویزای کانادا کسب کنید؛ بدین منظور می توانید با ما همراه شوید چون قرار است امروز ما مفصلاً به بحث ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا بپردازیم. در این مقاله ابتدا خواهیم دید که منظور از وقت سفارت کانادا چیست و چگونه تعیین می شود؛ سپس با روند گرفتن وقت سفارت کانادا آشنا خواهیم شد؛ در بخش بعدی مقاله با مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا آشنا می شویم و در پایان اطلاعاتی در مورد انواع ویزای کانادا کسب خواهیم کرد.

وقت سفارت کانادا

گرفتن وقت سفارت کانادا

همانطور که گفتیم ورود ما به خاک کانادا منوط به اخذ ویزای کانادا است. مرجع صادرکننده ویزای بسیاری از کشورها، سفارت همان کشور در نقاط مختلف دنیا است؛ یعنی برای دریافت ویزای کشور مقصد باید به سفارت همان کشور در ایران مراجعه کنیم و اگر کشور مقصد در ایران سفارت نداشته باشد باید به سفارت های کشور مقصد در سایر کشورهای دنیا مراجعه کنیم. اما قبل از مراجعه به سفارت موردنظر ابتدا باید از سفارت وقت قبلی بگیریم؛ یعنی ما اجازه نداریم هر وقت که مایل بودیم به سفارت مراجعه و درخواست صدور ویزا دهیم. پس در واقع گرفتن وقت سفارت اولین قدم برای دریافت ویزا است. اما این موضوع در مورد کشور کانادا و مرجع صادرکنند ویزای کانادا صدق نمی کند. در حقیقت طبق قوانین دولت کانادا، وظیفه صدور ویزای برای متقاضیان از سفارت کانادا سلب و به کارگزاری های دولت کانادا با عنوان وک واگذار شده است. بنابراین مرجع صادرکننده ویزای کانادا، سفارت کانادا نیست و متقاضیان باید از طریق وک اقدام کنند که خوشبختانه مرکز وک در بیشتر کشورهای دنیا هم شعبه دارد.

اما همانطور که نمی توانیم هر موقع که دلمان خواست به سفارت ها مراجعه کنیم؛ اجازه نداریم که هر زمان نامعلومی هم به وک مراجعه نماییم. پس برای مراجعه به وک هم به وقت قبلی نیاز داریم. بنابراین هرجا صحبت از وقت سفارت کانادا کردیم منظور همان وقت مرکز وک است.

پس طبق آنچه گفته شد برای دریافت ویزای کانادا ابتدا باید اقدام به رزرو وقت سفارت کانادا یا همان وقت مرکز وک کنیم تا بدین ترتیب با وک هماهنگ کنیم که در تاریخ موردنظر به وک مراجعه می کنیم. اما رزرو وقت سفارت کانادا یا وک هم روال و مراتب معینی دارد که در بخش بعدی مقاله اطلاعات مفیدی در این مورد ارائه می دهیم.

برای گرفتن وقت سفارت کانادا به چه نحوی باید عمل کنیم؟

همانطور که گفتیم شرط ورود به کانادا، اخذ ویزای کانادا و قدم اول برای دریافت ویزای کانادا، گرفتن وقت سفارت کانادا است. اما از آنجایی که دولت کانادا مسئولیت ثبت نام از متقاضیان ویزای کانادا و صدور ویزا را به کارگزاری های وک سپرده است؛ به جای وقت سفارت کانادا باید وقت یکی از مراکز وک را رزرو کنیم که بهترین گزینه برای ما ایرانی ها، مراکز وک واقع در ترکیه یا امارات متحده عربی است زیرا هم به کشور ما نزدیک هستند و هم می توانیم از امکان پیکاپ ویزا از این کشورها به ایران استفاده کنیم.

به هر حال هرکدام از مراکز وک را که انتخاب می کنیم؛ برای دریافت ویزای کانادا باید مراتب خاصی را پشت سر بگذاریم. تمامی نمایندگی های وک با دور روش حضوری و آنلاین از متقاضیان دریافت ویزای کانادا ثبت نام می کنند که در ادامه با روند ثبت نام از هر دو مسیر آشنا می شویم.

اگر بخواهیم برای دریافت ویزای کانادا به روش حضوری عمل کنیم می بایست حضوراً به مرکز وک مراجعه کنیم. در مرکز وک ابتدا باید فرم های درخواست ویزای کانادا با نام application form و family form را تهیه و تکمیل کنیم. این فرم ها حاوی سوالاتی در مورد خود ما و هدف ما از سفر به کانادا است که باید در نهایت دقت و صداقت به این سوال ها پاسخ دهیم. ضمناً فرم های مذکور را باید برای تمام متقاضیان به صورت جداگانه پر کنیم. سپس فرم تکمیل شده را باید به همراه مدارک لازم که در بخش بعدی مقاله به آنها اشاره می کنیم به وک تحویل دهیم. در مرحله بعد باید هزینه کارگزاری وک و هزینه انگشت نگاری را پرداخت نماییم که البته برای همسفران بالای ۸۰ سال یا زیر ۱۴ سال لازم نیست که هزینه انگشت نگاری را واریز کنیم چون این گروه سنی کلاً از انجام انگشت نگاری معاف می باشند. بعد از پرداخت هزینه های مذکور، وک از ما انگشت نگاری می کند و مدارک ما را پس می دهد تا بتوانیم به کشور برگردیم. خود وک بعداً و از طریق پست الکترونیک، تایید یا ریجکت شدن درخواست ما را اطلاع می دهد.

اما اگر بخواهیم برای دریافت ویزای کانادا به روش آنلاین عمل کنیم باید فرم های application form و family form را به صورت اینترنتی تکمیل و ارسال کنیم؛ همچنین به جای تحویل حضوری مدارک باید تصویر مدارک را به صورت اینترتی ارسال نماییم. برای انجام این مهم ابتدا باید به سایت رسمی وک مراجعه و اقدام به تکمیل فرم های مذکور برای تک تک همراهان کنیم؛ سپس تصویر مدارک لازم را نیز در سایت بارگزاری نماییم. در مرحله بعد باید هزینه وک و انگشت نگاری را هم اینترنتی بپردازیم. بعد از انجام مراحل گفته شده به مدت یک ماه فرصت داریم که به همراه تمام همراهان حضوراً به وک مراجعه کنیم البته لازم نیست افراد بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال را به همراه خود به وک ببریم. بعد از مراجعه حضوری به وک از ما انگشت نگاری می شود و سپس مدارک را به ما تحویل می دهند تا به کشور برگردیم. در این روش نیز خود وک نتیجه را با ارسال ایمیل اطلاع خواهد داد. البته تجربه نشان داده است که وک به درخواست های آنلاین زودتر پاسخ می دهد ولی کمتر با آنها موافقت می کند پس بهتر است که برای دریافت ویزای کانادا به صورت حضوری اقدام کنیم.

همانطور که گفتیم برای گرفتن وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای کانادا باید مدارکی را هم به وک تحویل دهیم که در ادامه به تعدادی از مهمترین مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت کانادا اشاره می کنیم.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا و ویزای کانادا

  • فرم های درخواست ویزای کانادا که از سایت صدور ویزای کانادا یا خود کارگزاری وک قابل دریافت هستند.
  • اصل و ترجمه مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
  • اصل و تصویر گذرنامه هایی که قبلاً دریافت کرده ایم و اکنون باطل شده اند.
  • دو قطعه عکس سه در چهار که در سال جاری گرفته شده باشند.
  • اسنادی که بیانگر وابستگی و انگیزه مادی برای بازگشت به کشور محل اقامت باشند مانند سند خانه، سند زمین، سند ماشین و…
  • گواهی که بیانگر نوع شغل ما باشد مانند حکم کارگزینی، فیش حقوقی، جواز کسب، کارت دانشجویی و…
  • ترجمه گواهی بانک مبنی بر تمکن مالی ما
  • دعوتنامه به همراه مدارک شناسایی شخص یا موسسه دعوت کننده
  • مدارکی که بیانگر توان مالی شخص دعوت کننده باشند.
  • رسید رزرو بلیط هواپیما و هتل

مدارک فوق الذکر تقریباً برای دریافت تمام انواع ویزاهای کشور کانادا لازم هستند اما بسته به نوع ویزای درخواست شده ممکن است که نیاز به ارائه مدارک دیگری نیز باشد به عنوان مثال برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید از طرف یکی از مدارس یا دانشگاه های این کشور پذیرش بگیریم و زمانی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنیم ملزم به ارائه گواهی پذیرش تحصیلی در یکی از مدارس یا دانشگاه های این کشور هستیم. در ادامه مطلب شرح مختصری در مورد انواع ویزای کانادا ارائه می دهیم.

وقت سفارت کانادا و گرفتن وقت فوری سفارت کانادا در کمترین زمان وقت سفارت کانادا در ارمنستان ایروان دبی و آنکارا به صورت تضمینی

انواع ویزای کانادا

کارگزاری های وک به نمایندگی از دولت کانادا، ویزاهای مختلفی برای متقاضیان ویزای کانادا صادر و عرضه می کنند. هرکدام از ویزاهایی که وک صادر می کند؛ شرایط متفاوت و ویژه ای دارد که فقط با شرایط گروهی از متقاضیان همخوانی دارند. این بدان معناست که هر فردی برای دریافت ویزای کانادا باید ویزایی متناسب با نیاز خود درخواست دهد. به عنوان مثال یکی از ویزاهای پرطرفدار کانادا که تحت عنوان ویزای تحصیلی کانادا صادر می شود؛ فقط مختص دانش آموزان و دانشجویانی است که از مراکز آموزشی این کشور پذیرش گرفته اند که اتفاقاً ویزای تحصیلی کانادا به دلیل اعتبار بالای مراکز آموزشی این کشور، طرفداران زیادی از سرتاسر دنیا دارد.

نوع دیگری از ویزاهای اقامتی کانادا تحت عنوان ویزای کاری کانادا عرضه می شود که مختص متقاضیان کار در کانادا است. اقتصاد پویای کانادا هم باعث شده است که ویزای کاری کانادا به محبوبیت ویژه ای در بین مهاجران دست پیدا کند.

از طرف دیگر دولت کانادا برای افرادی که فقط می خواهند برای مدت کوتاهی به کانادا سفر کنند؛ مثلاً افرادی که می خواهند برای دیدن جاذبه های توریستی کانادا یا شرکت در سمینارهای علمی به کانادا بروند؛ ویزای اقامتی موقت صادر می کند. ویزاهای اقامتی موقت کانادا به صورت یک بار ورود و چند بار ورود عرضه می شوند.

علاوه بر موارد مذکور، دولت کانادا ویزایی دیگر نیز تحت نام سوپرویزا صادر می کند که مختص والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ افرادی است که در مدارس یا دانشگاه های کانادا درس می خوانند. اعتبار سوپرویزای کانادا ده سال است اما اعتبار سوپرویزا برای ما ایرانی ها بیش از پنج سال نخواهد بود زیرا اعتبار گذرنامه های ما ایرانی ها بیش از پنج سال نیست.

پس با توجه به تنوع ویزای کانادا باید دقت داشته باشیم؛ زمانی که برای رزرو وقت سفارت کانادا اقدام می کنیم؛ وقت رزرو شده مرتبط به نوع ویزای موردنیاز ما باشد؛ در غیر این صورت با درخواست ما مبنی بر دریافت ویزای کانادا مخالفت خواهد شد.

 

جهت اخذ وقت سفارت با شماره ۲-۰۲۱۶۶۹۰۹۶۷۰ تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *