وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس

انگلستان یکی از قدرت های سیاسی، اقتصادی و البته علمی جهان است که در قاره سبز قرار دارد. جذابیت های علمی و بازار کار پویای انگلیس باعث شده که این کشور در رده کشورهای مهاجرپذیر دنیا جای بگیرد. علاوه بر مهاجران، گردشگران زیادی نیز به قصد تماشای آثار تاریخی و زیبایی های امروزی انگلیس راهی این کشور می شوند. اما هر سفری مقدماتی دارد. یکی از مقدمات لازم برای رفتن به سفرهای خارجی اخذ ویزای کشور مقصد است. بنابراین برای سفرهای کوتاه مدت یا طولانی مدت به انگلیس هم باید ویزای انگلیس و قبل از آن وقت سفارت انگلیس را دریافت کنیم.

پروسه دریافت ویزای انگلیس مانند روند اخذ ویزای سایر کشورها، پروسه ای معین و چند مرحله ای است که مهاجران یا مسافران انگلستان قبل از اقدام به دریافت ویزای این کشور باید با این روند آشنا شوند. اگر شما هم مایلید که در مورد فرآیند ویزای انگلیس بیشتر بدانید؛ حتماً این مطلب را بخوانید چون قرار است که به طور مفصل به بحث ویزای انگلیس و وقت سفارت انگلیس بپردازیم. در این مقاله ابتدا می بینیم که منظور از وقت سفارت انگلیس چیست؛ سپس با پروسه دریافت وقت سفارت انگلیس آشنا می شویم و در نهایت با انواع ویزای انگلیس آشنا خواهیم شد.

وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس

منظور از وقت سفارت انگلیس چیست؟

طبق آنچه گفتیم ورود ما به خاک انگلستان در گروی دریافت ویزای این کشور است. برای دریافت ویزای هر کشوری باید از طریق سفارت همان کشور اقدام کنیم اما برای اینکه بتوانیم درخواست خود مبنی بر اخذ ویزا را به سفارت مربوطه ارائه دهیم؛ ابتدا باید از سفارت وقت قبلی بگیریم که اصطلاحاً به این امر گرفتن وقت سفارت گفته می شود؛ یعنی ما اجازه نداریم بدون وقت قبلی به سفارت مراجعه کنیم چون در این صورت سفارت ما را پذیرش نخواهد کرد.

پس طبق آنچه گفته شد برای دریافت ویزای انگلیس هم ابتدا باید از سفارت این کشور وقت قبلی بگیریم یا به عبارتی وقت سفارت انگلیس را رزرو نماییم. اما بحث گرفتن وقت سفارت انگلیس قدری متفاوت از روند دریافت وقت سفارت سایر کشورها است زیرا دولت انگلیس مسئولیت صدور ویزا را به جای سفارت به نمایندگی های خود تحت عناوین وی اف اس (VFS) سپرده است که این دفاتر در اکثر کشورهای دنیا دایر هستند. بنابراین برای دریافت ویزای انگلیس، به جای گرفتن وقت سفارت انگلیس باید از دفاتر وی اف اس وقت بگیریم. بنابراین از این به بعد هر وقت از اصطلاح وقت سفارت انگلیس استفاده کردیم؛ منظور همان وقت وی اف اس است.

همانطور که گفتیم دفاتر وی اف اس در بیشتر کشورهای دنیا برقرار هستند و ما برای گرفتن وقت سفارت انگلیس می توانیم از طریق هریک از این نمایندگی ها عمل کنیم. اما طبق تجربه بیشتر ایرانی های متقاضی دریافت ویزای انگلیس برای رزرو وقت سفارت انگلیس از طریق دفاتر وی اف اس واقع در شهرهای تهران، آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی اقدام می کنند که روال کار در تمامی این دفاتر یکسان و مطابق با قوانین صدور ویزای دولت انگلستان است.

پس حالا که می دانیم منظور از وقت سفارت انگلیس چیست؛ اجازه دهید ببینیم که برای گرفتن وقت سفارت انگلیس باید به چه نحوی عمل کنیم.

برای گرفتن وقت سفارت انگلیس باید به چه نحوی عمل کنیم؟

تا اینجا متوجه شدیم که برای دریافت ویزای انگلیس باید از دفاتر وی اف اس واقع در شهرهای مختلف دنیا وقت قبلی بگیریم؛ یعنی اینکه ما اجازه نداریم در هر زمانی به وی اف اس مراجعه کنیم و برای اخذ ویزای انگلیس درخواست دهیم و از قبل باید به وی اف اس اعلام کنیم که در یک روز و ساعت مقرر در وی اف اس حضور خواهیم داشت که البته روز و ساعت موردنظر حتماً باید به تایید وی اف اس رسیده باشد؛ در غیر این صورت باز هم وی اف اس ما را پذیرش نخواهد کرد. برای هماهنگ کردن وقت با وی اف اس ابتدا باید به پایگاه الکترونیکی صدور ویزای انگلستان به آدرس https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome  مراجعه کنیم و در این سایت برای خود و سایر همراهانمان به صورت جداگانه یک حساب کاربری ایجاد نماییم.

بعد از ساختن حساب های کاربری باید فرم درخواست ویزای انگلستان را به صورت اینترنتی تکمیل کنیم. قبل از ارسال فرم بد نیست که یک مرتبه دیگر اطلاعات وارد شده را چک نماییم تا مبادا سهواً مرتکب خطایی شده باشیم زیرا پس از ارسال فرم دیگر قادر نخواهیم بود هیچ تغییری در فرم اعمال کنیم. پس از چک کردن فرم باید روی دکمه سابمیت فرم کلیک نماییم. ضمناً فرم درخواست ویزای انگلیس را باید برای تمام همراهانمان به صورت مجزا تکمیل و سابمیت کنیم.

بعد از ارسال فرم ها، لیستی از وقت های آزاد وی اف اس نمایش داده خواهد شد. حالا ما باید با توجه به تاریخ سفر خود و زمان لازم برای دریافت ویزای انگلیس، مناسبترین وقت آزاد را انتخاب کنیم. از زمانی که یکی از وقت های آزاد وی اف اس را انتخاب می کنیم تا سه ساعت بعد وقت داریم که با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت یا پی پل، هزینه صدور ویزای انگلیس را به صورت اینترنتی بپردازیم. علاوه بر هزینه صدور ویزای انگلیس، ما و سایر متقاضیانی که مقیم کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند باید هزینه دیگری تحت عنوان هزینه IHS را نیز پرداخت کنیم. پرداخت هزینه IHS هم فقط با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت یا پی پل امکانپذیر است.

پرداخت هزینه صدور ویزای انگلیس و هزینه IHS به معنای تایید وقت رزرو شده از طرف وی اف اس نیست. اگر وی اف اس وقت موردنظر را تایید کند؛ دو ایمیل برای ما ارسال خواهد کرد که یکی از این ایمیل ها شامل شماره اپلیکیشن و دیگری حاوی شناسه پرداخت است. ارائه شماره اپلیکیشن و شناسه پرداخت در مراحل بعدی دریافت ویزای انگلیس الزامی است. اما اگر ایمیلی از طرف وی اف اس دریافت نکنیم؛ بدین معناست که وی اف اس وقت موردنظر را تایید نکرده و باید وقت دیگری را انتخاب کنیم.

به هر حال پس از تایید وقت سفارت انگلیس حتماً باید در وقت مقرر در وی اف اس حاضر شویم. اگر به موقع به وی اف اس مراجعه نکنیم؛ وقت رزرو شده لغو خواهد شد و تا مدت ها بعد هم اجازه گرفتن وقت سفارت انگلیس را نخواهیم داشت. پس حتماً باید در روز و ساعت تعیین شده به وی اف اس مراجعه کنیم. خوشبختانه طبق قوانین دولت انگلیس در وی اف اس با ما مصاحبه نخواهد شد و مراجعه حضوری ما به وی اف اس فقط برای انجام امور انگشت نگاری و تحویل مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس مانند مدارک شناسایی، گذرنامه، عکس پرسنلی، گواهی تمکن مالی، اسنادی که استطاعت مالی ما را اثبات کنند؛ گردش حساب بانکی و… است.

بعد از انجام مراحل فوق الذکر باید منتظر اعلام نتیجه از طرف وی اف اس بمانیم. پرسنل وی اف اس به بررسی پرونده ما خواهند پرداخت و اگر هیچ نقص یا تخلفی را مشاهده نکنند با درخواست ما مبنی بر دریافت ویزای انگلیس موافقت خواهند کرد. البته گاهی نیز با اینکه هیچ ایرادی در پرونده ما وجود ندارد باز هم ویزای انگلیس برای ما صادر نمی شود زیرا نوع ویزایی که درخواست داده ایم با قصد و هدف ما از سفر به انگلیس مطابقت ندارد. در حقیقت وی اف اس برای متقاضیان ویزای انگلیس که هدف متفاوتی از سفر به انگلیس دارند؛ ویزاهایی کاملاً متفاوت صادر می کند. بنابراین قبل از اینکه برای گرفتن وقت سفارت انگلیس اقدام کنیم باید با انواع ویزاهای انگلیس آشنا شویم که در ادامه بعضی از ویزاهای انگلستان را معرفی می کنیم.

انواع ویزای انگلیس

همانطور که گفتیم با توجه به نیاز متقاضیان ویزای انگلیس، وی اف اس  ویزاهایی متفاوت صادر می کند. اگر ویزایی که ما درخواست می دهیم با شرایط ما همخوانی نداشته باشد؛ درخواست ما ریجکت می شود. پس برای دریافت هر نوع ویزایی باید شرایط لازم برای دریافت همان ویزا را داشته باشیم. در اینجا شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و تعدادی از ویزاهای کاری انگلیس را بیان می کنیم.

ویزای توریستی انگلیس

اگر به قصد تفریح یا دیدار با خویشاوندان و دوستان راهی انگلیس هستید؛ باید وقت توریستی سفارت انگلیس را رزرو کنید. وی اف اس برای صدور ویزا مدارکی از قبیل گذرنامه، لیست گردش حساب، گواهی تمکن مالی و اسناد مالکیت طلب خواهد کرد. به متقاضیان ویزای توریستی انگلیس توصیه می کنیم که جداً از ارائه مدارک جعلی خودداری کنید زیرا در این صورت وی اف اس شما را به مدت ده سال از دریافت ویزای توریستی انگلیس محروم می کند.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس به افرادی تعلق می گیرد که موفق به پذیرش تحصیلی از مدارس یا دانشگاه های انگلیس شوند. علاوه بر اخذ پذیرش از مراکز آموزشی، متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس باید مدارکی دال بر توان مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در انگلیس نیز ارائه دهند. اعتبار ویزای انگلیس برای رشته های پزشکی سه سال و برای مابقی رشته ها بین ۶ تا ۱۶ماه است.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

ویزای سرمایه گذاری انگلیس نوعی ویزای کاری است که به مدت ۳ سال اعتبار دارد و تا ۲ سال دیگر هم قابل تمدید است. متقاضیان ویزای سرمایه گذاری انگلیس حتماً باید در یک زمینه معین در انگلستان سرمایه گذاری کنند؛ ضمناً این افراد ملزم به اخذ نمره حداقل شش و نیم از آزمون زبان آیلتس نیز هستند.

ویزای skilled worker انگلیس

skilled worker  هم نوع دیگری از ویزاهای کاری انگلستان است و مختص افرادی است که از طرف یک کارفرمای انگلیسی استخدام می شوند.

ویزای entrepreneus انگلیس

ویزای entrepreneus نیز نوعی ویزای کاری است. این نوع ویزای کاری انگلیس به فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی انگلیس تعلق می گیرد.

ویزای ثبت شرکت در انگلیس

ویزای ثبت شرکت در انگلیس به متقاضیانی اختصاص می یابد که اولاً ۲۰۰ هزار پوند در یکی از شرکت های انگلستانی تحت نظارت fiinancial service authority سرمایه دارند؛ دوماً موفق به دریافت نمره حداقل شش و نیم از آزمون زبان آیلتس شده اند.

ویزای temporary workers انگلیس

ویزای temporary workers، ویزایی مناسب برای افرادی است که می خواهند به صورت موقتی در انگلیس کار کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *