وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی

وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی

بحث امروز ما گرفتن وقت سفارت آمریکا و بالاخص گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی است. پس اگر می خواهید با جنبه های مختلف بحث گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی آشنا شوید با همراه شوید.ایالات متحده آمریکا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا بشمار می رود که البته امری کاملاً طبیعی بنظر می رسد زیرا از دید قشرهای مختلف جامعه، آمریکا می تواند یک کشور رویایی برای مهاجرت قلمداد شود. به عنوان مثال افرادی که رویای کار کردن یا تجارت در یک بستر پویا و قدرتمند را در سر می پرورانند؛ به احتمال زیاد از علاقمندان مهاجرت به ایالات متحده آمریکا هستند یا افرادی که رویای تحصیل در معتبرترین مراکز آموزشی دنیا را دارند؛ قطعاً آمریکا را مقصدی می پندارند که می تواند به رویای آنها رنگ واقعیت ببخشد. از طرف دیگر اگر بخواهیم در مورد جاذبه های توریستی آمریکا صحبت کنیم؛ ساعت ها حرف برای گفتن خواهیم داشت. پس کاملاً طبیعی است که هرساله افراد زیادی عزم خود را برای مهاجرت یا سفر به آمریکا جذب کنند. اما هر سفری، مقدماتی دارد و مقدمه سفر به آمریکا اخذ ویزای آمریکا است.

دولت آمریکا وظیفه صدور ویزا را به سفارت های خود واقع در کشورهای مختلف محول کرده است. روند گرفتن ویزا از تمامی سفارت های مذکور تقریباً مشابه است اما در هر حال تفاوت هایی هرچند اندک وجود دارد که ما امروز با روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی آشنا خواهیم شد. در ادامه ابتدا خواهیم دید که گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی چه مزایایی نسبت به سایر سفارت های آمریکا دارد؛ سپس با پروسه گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی آشنا می شویم و در نهایت خواهیم دید که برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی به چه مدارکی نیاز خواهیم داشت.

وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی

مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی

وقتی صحبت از رزرو وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی می شود؛ قطعاً اولین مزیتی که به ذهن ما می رسد؛ فاصله کم امارات متحده عربی از کشور ما است یعنی ما برای مراجعه به سفارت متحمل یک سفر طولانی نخواهیم شد. از طرف دیگر سفارت آمریکا در منطقه بر دبی شهر دبی قرار دارد که امکانات رفاهی و تفریحی این منطقه زبانزد است.

از طرف دیگر سفارت آمریکا در شهرهای دبی و ابوظبی نسبت به بقیه سفارت هایی که به ایران نزدیک هستند؛ متقاضیان بیشتری را می پذیرد و سریعتر به افراد وقت می دهد.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی این است که کارمندان سفارت مذکور به زبان فارسی تسلط دارند و شهروندان ایرانی بدون نیاز به مترجم و به راحتی می توانند با آنها تعامل داشته و خواسته خود را بیان کنند.

و اما یکی از مهمترین مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی، امکان پیکاپ ویزا از امارات به ایران است؛ بدین ترتیب شخص بدون نیاز به سفر مجدد به امارات و پرداخت هزینه های بیشتر می تواند ویزای خود را دریافت کند.

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی

خوشبختانه مسیر رزرو وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی کاملاً روشن و معین است و با انجام صحیح مرحله به مرحله این پروسه می توانید وقت سفارت را رزرو نمایید. برای انجام این امر، در وهله اول باید در پایگاه الکترونیکی سفارت آمریکا اقدام به ساخت حساب کاربری برای خود کنید و سپس فرم درخواست ویزای آمریکا معروف به فرم DS-160 را پر نمایید. ارائه پاسخ صحیح و واضح به تمامی سوالات مندرج در فرم (سوالاتی از قبیل مشخصات فردی شما، توان مالی شما، دلیل سفرتان به آمریکا، چگونگی تامین هزینه های سفرتان به آمریکا و…) الزامی است؛ در غیر این صورت سفارت به شما وقت نخواهد داد. اما مرحله بعدی، پرداخت هزینه های سفارت و هزینه صدور ویزا به صورت آنلاین است. بعد از پرداخت هزینه، سفارت لیستی از وقت های آزاد را در اختیار شما قرار می دهد تا شما از بین وقت های موجود، یک وقت مناسب را تعیین کنید. بعد از انتخاب وقت سفارت با ارسال ایمیل به شما، موافقت یا عدم موافقتش را اعلام خواهد کرد. در صورت موافقت که می بایست در وقت تعیین شده به سفارت مراجعه نمایید و در صورت عدم موافقت باید وقت دیگری را انتخاب کرده و باز منتظر اعلام موافقت سفارت بمانید.

فقط دقت داشته باشید که در روز مصاحبه تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزا را به همراه ببرید که در ادامه ما لیستی از مدارک موردنیاز معمول را ارائه می دهیم.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی

اسناد و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای آمریکا و بالطبع برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی و ابوظبی بسته به نوع ویزای درخواستی ممکن است متفاوت باشد؛ اما معمولاً یک سری از مدارک برای دریافت انواع مختلف ویزا یکسان هستند از جمله:

  • شناسنامه و کارت ملی
  • عکس پرسنلی که به تازگی گرفته شده باشد.
  • پاسپورت
  • تصویر ویزاهایی که قبلاً فرد گرفته است.
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای آمریکا که از سایت سفارت قابل دریافت است.
  • گواهی یا معرفی نامه شغلی که بسته به شغل فرد متفاوت است به عنوان مثال فیش حقوقی برای کارمندان، کارت دانشجویی بین المللی برای دانشجویان، کارت عضویت در هیئت علمی برای اساتید دانشگاه ها، مدارک ثبت شرکت برای صاحبان شرکت های خصوصی و…
  • صورتحساب گردش حساب بانکی که مبلغ گردش حساب آن بالا باشد.
  • اسناد مالکیت خانه، اتومبیل و… که نشان دهند فرد برای بازگشت به کشور از انگیزه مالی برخوردار است.
  • بیمه نامه مسافرتی
  • دعوتنامه در صورت وجود

اما همانطور که گفتیم با توجه به نوع ویزای موردنیاز شخص ممکن است که از وی مدارک دیگری نیز خواسته شود؛ به عنوان مثال متقاضی ویزای توریستی باید دارای واچر هتل باشد؛ متقاضی ویزای کاری موظف به ارائه مدارک تحصیلی، سوابق کاری و دعوتنامه کاری است یا متقاضی ویزای تحصیلی می بایست مدارک تحصیلی و گواهی پذیرش از یکی از مراکز آموزشی آمریکا را نیز تحویل دهد.

 

جهت اخذ وقت سفارت آمریکا با شماره ۲-۰۲۱۶۶۹۰۹۶۷۰ تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *