وقت سفارت آمریکا از استانبول

وقت سفارت آمریکا از استانبول

همانطور که همگی می دانید برای رفتن به سفرهای خارجی موظف به دریافت ویزای کشور مقصد هستیم و یکی از مقاصد اصلی مسافران و مهاجران کشورهای مختلف دنیا از جمله ایرانی ها، ایالات متحده آمریکا است؛ بنابراین می بایست ویزای آمریکا در بین مردم کشور ما متقاضیان نسبتاً زیادی داشته باشد. از طرف دیگر پروسه اخذ ویزای آمریکا با گرفتن وقت سفارت این کشور شروع می شود اما چون آمریکا در کشور ما هیچ نمایندگی برای صدور ویزا ندارد؛ مردم ما برای اخذ ویزای آمریکا اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول یا دیگر شهرهای همسایه نظیر دبی، ابوظبی، آنکارا و ایروان می کنند که بحث امروز ما در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول است. پس اگر شما هم لازم می دانید که اطلاعاتی راجع به وقت سفارت آمریکا از استانبول کسب کنید این مطلب را بخوانید؛ در واقع ما قصد داریم  که ابتدا شما را با پروسه گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول آشنا کنیم؛ سپس اطلاعاتی در مورد انواع ویزای ایالات متحده ارائه دهیم.

وقت سفارت آمریکا از استانبول

پروسه گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول

همانطور که گفتیم چون دولت آمریکا در کشور ما هیچ نمایندگی برای صدور ویزا ندارد؛ مردم کشور ما برای دریافت ویزای آمریکا راهی کشور سومی می شوند که البته بیشتر این افراد سعی می کنند که به سفارت های آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنند. بحث امروز ما نیز که پیرامون گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول است.

سفارت آمریکا در استانبول به متقاضیان ویزا به صورت اینترنتی وقت می دهد. پس قبل از مراجعه به سفارت باید در سایت سفارت ثبت نام کنیم. نحوه ثبت نام بدین صورت است که باید به بخش درخواست ویزا در سایت مراجعه کنیم و برای خود یک اکانت بسازیم. چنانچه به صورت خانوادگی یا گروهی قرار است به آمریکا سفر کنیم باید برای هریک از افراد یک اکانت شخصی بسازیم. در مرحله بعد باید فرم DS-160 که در واقع فرم درخواست ویزای آمریکا هست را در همان سایت تکمیل و سابمیت کنیم. بعد از تکمیل فرم و قبل از ارسال آن بهتر است که یک مرتبه اطلاعات وارد شده را چک کنیم تا از بروز اشتباهات سهوی جلوگیری نماییم زیرا اگر سفارت تصور کند که در ارائه اطلاعات لازم صداقت نداشته ایم؛ ما را از اخذ ویزای آمریکا محروم می کند. پس از بررسی مجدد و سابمیت فرم به صفحه پرداخت هزینه سفارت هدایت می شویم؛ تا زمانی که هزینه را پرداخت نکنیم؛ قادر به پیگیری بقیه مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول نخواهیم بود.

در مرحله بعدی به صفحه ای هدایت خواهیم شد که حاوی وقت های آزاد سفارت آمریکا در استانبول است. بهترین وقت ممکن برای ما، وقتی است که تاریخ آن حدود سه تا چهار ماه قبل از تاریخ سفر ما به آمریکا باشد. پس با توجه به این نکته باید مناسبترین وقت را انتخاب کنیم. بعد از انتخاب وقت، کار ما تقریباً تمام شده است و حالا باید ببینیم که آیا سفارت با وقت موردنظر ما موافقت می کند یا خیر. در صورت اعلام موافقت سفارت، پروسه گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول به پایان می رسد.

حالا ما باید به فکر تدارک مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا باشیم تا در روز و ساعت رزرو شده با خیالی راحت به سفارت رفته و در مصاحبه شرکت کنیم. چنانچه مدارک ما کامل باشد و از پس مصاحبه به خوبی بربیایم؛ موفق به دریافت ویزای آمریکا خواهیم شد. تنها نکته ای که این بین باید به آن توجه داشته باشیم؛ این است که ویزای درخواستی ما با سفر ما همخوانی داشته باشد؛ در غیر این صورت حتی اگر پرونده ما کامل باشد و در مصاحبه هم مشکلی پیش نیاید؛ باز هم موفق به اخذ ویزا نخواهیم شد. از این رو ما بد ندیدیم که در ادامه اطلاعاتی هم در مورد انواع ویزای آمریکا ارائه دهیم.

انواع ویزاهای ایالات متحده آمریکا

همانطور که گفتیم اگر مراحل فوق الذکر را به درستی انجام دهیم؛ موفق به گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول و بالطبع اخذ ویزای آمریکا خواهیم شد و فقط باید دقت داشته باشیم که ویزای درخواستی ما با هدفمان از سفر به آمریکا تطابق داشته باشد زیرا سفارت ویزاهای گوناگون با موارد استفاده متنوع صادر می کند که در ادامه با برخی از این موارد آشنا می شویم.

ویزای موقت ایالات متحده آمریکا

اگر ما قرار است برای یک مدت کوتاه به آمریکا سفر کنیم باید برای دریافت ویزای موقت این کشور درخواست بدهیم. ویزاهای موقت آمریکا خود نیز در گروه های مختلفی قرار می گیرند. به عنوان مثال اگر یک سفر تجاری کوتاه مدت پیش رو داریم باید ویزای موقت B1 را دریافت کنیم؛ اگر برای دیدن آمریکا می خواهیم به این کشور سفر کنیم به ویزای موقت B2 نیاز داریم اما چنانچه هدف ما از سفر به آمریکا هم یک امری تجاری و هم گردشگری است باید برای اخذ ویزای B1/B2 اقدام کنیم.

ویزای کاری ایالات متحده آمریکا

بسیاری از افرادی که برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول یا از هر شهر دیگری اقدام می کنند؛ برای اخذ ویزای کاری آمریکا درخواست می دهند. در واقع ویزای کاری آمریکا در ردیف پرطرفدارترین ویزاهای این کشور قرار دارد و قطعاً دلیل این امر چیزی جز شرایط مطلوب بازار کار در آمریکا و اقتصاد آزاد و رقابتی این کشور نیست. ویزای کاری آمریکا نیز خود به چند دسته مختلف تقسیم می شود.

محبوبترین نوع ویزای کاری آمریکا نزد متقاضیان وقت سفارت آمریکا از استانبول، تحت عنوان ویزای H1B صادر می شود که البته تنها مختص افراد متخصص است؛ یعنی افرادی که در حیطه کاری مدنظر دارای تحصیلات دانشگاهی (حداقل لیسانس) باشند و در صورت عدم وجود تحصیلات باید در همان حیطه موردنظر حداقل ۱۲ سال سابقه کار داشته باشند. البته این افراد متخصص در صورتی می توانند برای اخذ H1B درخواست دهند که توسط یک کارفرمای آمریکایی استخدام شده باشند. ضمناً کارفرمای آمریکایی برای استخدام شخص خارجی اول باید از اداره مهاجرت آمریکا کسب اجازه کند؛ سپس ثابت کند که بنگاه اقتصادی وی توانایی مالی جذب نیروی جدید را دارد؛ همچنین کارفرما باید دارای کد مالیاتی باشد. تحت این شرایط کارفرما می تواند اقدام به استخدام نیروی خارجی کند.

حالا شخص استخدام شده می تواند برای اخذ ویزای H1B تقاضا دهد. دقت داشته باشید که این ویزا، ویزای اقامت دائم نیست؛ بلکه ابتدا به صورت سه ساله صادر می شود که پس از اتمام سه سال موردنظر فرد می تواند برای تمدید ویزا به مدت سه سال دیگر نیز اقدام نماید. در پایان سه سال دوم اگر شخص بتواند ثابت کند که در این مدت ماهانه حداقل ۲۲۰۰ دلار درآمد داشته است می تواند برای گرفتم اقامت دائم درخواست دهد؛ در غیر این صورت ملزم به ترک ایالات متحده است.

دو نوع دیگر از ویزاهای کاری آمریکا را با نام های H1B1 و H2B2 می شناسیم که هر دو به افرادی تعلق می گیرند که هدف آنها کار کردن موقتی در آمریکا است؛ ضمناً اعتبار اولیه هر دو ویزا سه سال است و در پایان سه سال اول به مدت سه سال دیگر نیز قابل تمدید هستند و در نهایت قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارند. البته ویزای H1B1 برای ایرانی ها صادر نمی شود و تنها مختص شهروندان شیلی و سنگاپور است. یک نوع دیگر از ویزای کاری آمریکا با عنوان ویزای H1B3 عرضه می شود و تنها به متخصصان آرایشگری که از طرف یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد دارند تعلق می گیرد.

اما گروهی از افراد که در زمینه پرستاری متخصص هستند و مدرک تحصیلی مرتبط دارند؛ با هدف اخذ ویزای کاری H1C اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا از استانبول می کنند. البته این افراد ابتدا باید در آزمون ورودی پرستاری آمریکا شرکت کنند و در صورت پذیرش می توانند برای گرفتن ویزای H1C اقدام نمایند. ضمناً این ویزا قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم نیست.

افرادی که خواهان کار کردن موقتی و کوتاه مدت در شرکت های بزرگ و معتبر آمریکا هستند باید ویزای کاری H2B را اخذ کنند. البته شرکت موردنظر زمانی می تواند فرد خارجی را استخدام نماید که ابتدا ثابت کند هیچ داوطلب آمریکایی واجد شرایطی را پیدا نکرده است.

ویزای کاری H2A نیز نوع دیگری از ویزاهای کاری موقتی آمریکا است که مختص افرادی است که می خواهند در بنگاه های کشاورزی فعالیت کنند.

ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا

گروهی از متقاضیان وقت سفارت آمریکا از استانبول به دنبال اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. ویزای تحصیلی آمریکا نیز در انواع متنوعی صادر و عرضه می شود. به عنوان مثال اگر شخصی موفق به دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های آمریکا شده باشد برای ورود به خاک این کشور به ویزای تحصیلی F1 نیاز خواهد داشت و چنانچه موفق به دریافت ویزای مذکور شود می تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز با اخذ ویزای F2 به همراه ببرد. اما اگر فرد از یکی از هنرستان های آمریکایی پذیرش گرفته باشد برای سفر به آمریکا ملزم به دریافت ویزای تحصیلی M1 است که در صورت موفقیت می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز ویزای M2 دریافت کند و آنها را نیز به آمریکا ببرد. و اما اشخاصی که برای دوره های فرصت مطالعاتی به آمریکا سفر می کنند مستلزم اخذ ویزای تحصیلی J1 هستند که این ویزا نیز به فرد اجازه می دهد برای خانواده خود ویزای J2 دریافت کند و آنها را نیز به همراه ببرد.

 

جهت اخذ وقت سفارت آمریکا با شماره ۲-۰۲۱۶۶۹۰۹۶۷۰ تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *